Wiesław Różyński

Kandydat na posła RP
Do wyborów pozostało:
dni godzin minut sekund

Dla zdrowia

  • Zwiększenie wydatków publicznych na służbę zdrowia z obecnego poziomu 4,9 % do 6,8% PKB

Niedofinansowana ochrona zdrowia potrzebuje pilnego zasilenia, m. in. poprzez przesunięcie środków ze składki rentowej, tak aby obciążenia podatników z tytułu składki zdrowotnej nie wzrosły.
 
  • Darmowe leki, szczepienia i opieka dentystyczna dla dzieci

Ograniczeniem w dbaniu o zdrowie i życie naszych dzieci nie mogą być pieniądze. Obecnie większość rodziców płaci za usługi dentystyczne dla swoich dzieci. Wyeliminowana w wielu krajach UE próchnica, w polskich realiach dotyka bardzo wielu uczniów. Darmowy dentysta dla dzieci musi być realnie gwarantowany w systemie opieki zdrowotnej. Wprowadzimy też dla dzieci ryczałtową opłatę za leki na receptę i w pełni finansowany przez państwo kalendarz szczepień rekomendowanych.
 
  • Podniesienie wysokości wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia

Obok lekarzy i pielęgniarek, konieczne jest zwiększenie wynagrodzenia m.in. fizjoterapeutów, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych i techników medycznych, co zapewni im godziwe warunki życia, a w konsekwencji doprowadzi do zahamowania odpływu specjalistycznej kadry medycznej z kraju. Wraz ze wzrostem liczby studentów medycyny musi nastąpić zwiększenie przyjęć na kształcenie w zawodach pielęgniarstwa, ratowników i innych zawodów medycznych.
 
  • Zwiększenie dostępu do najnowocześniejszych leków oraz rozwój krajowej produkcji leków

Kryzys w dostępie do leków dowiódł niezbicie, że rządzący nie mogą opierać się jedynie na imporcie leków. Zagwarantujemy wsparcie krajowej produkcji lekarstw, tak aby sytuacja, w której chorzy nie mają dostępu do koniecznych leków, nigdy się nie powtórzyła.
 
 
 
 
Źródło foto: pixabay.com
Dla Polski Dla Polaków PSL

Szukaj na

Zobacz również

© 2015 Wiesław Różyński       wykonanie eball