Wiesław Różyński

Kandydat na posła RP
Do wyborów pozostało:
dni godzin minut sekund

Dla seniorów

  • Emerytura bez podatku

To, co dziś zabiera państwo – podatek od emerytury – musi zostać w kieszeni emeryta. Skończymy z zabieraniem emerytom pieniędzy, na które pracowali przez całe życie i które były już opodatkowane. Emerytura bez podatku to wyraz solidarności międzypokoleniowej. Większość seniorów żyła i pracowała w systemie, który nie pozwalał zapracować im na dostatnią, spokojną jesień życia. Wprowadzenie projektu “Emerytura bez podatku” pozostawi w portfelu seniora średnio 250 złotych więcej miesięcznie. Oznaczać to będzie około 3 000 złotych rocznie więcej. Dla porównania „trzynasta emerytura” wynosiła jedynie 888 zł.
 
  • Ogólnopolska karta seniora

Wprowadzimy Ogólnopolską Kartę Seniora dla wszystkich osób, które osiągnęły ustawowy wiek emerytalny. Seniorzy będą mogli korzystać ze zniżek na zasadach przewidzianych w Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny, którą wprowadziliśmy już w 2014 r. Zniżki będą dostępne zarówno w podmiotach podległych państwu, samorządom, jak i u przedsiębiorców. Pozwoli to seniorom zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów w sklepach, wyrabianiu dokumentów czy wyjść do teatru lub kina.
 
  • Dom seniora w każdej gminie

Rozwiniemy wprowadzony przez nas program SENIOR WIGOR, który stwarza przestrzeń dla seniorów do spotkań towarzyskich, warsztatów kulinarnych, działalności społecznej, budowania więzi międzypokoleniowych. Także do opieki terapeutycznej i rehabilitacji. Zagwarantujemy seniorom w każdej gminie profesjonalną opiekę fizjoterapeuty, pielęgniarki, ratownika medycznego i psychologa.
 
  • Opieka medyczna nad seniorami

Konieczny jest rozwój różnych form opieki nad osobami w starszym wieku. Wprowadzimy profesjonalny system domowej opieki, co pozwoli seniorom jak najdłużej pozostać w swoim środowisku. Upowszechnimy różnorodne formy opieki: domy dziennego pobytu, teleopiekę, telemedycynę, zorganizowaną pomoc sąsiedzką i wolontariat.
 
 
 
 
Źródło foto: pixabay.com
Dla Polski Dla Polaków PSL

Szukaj na

Zobacz również

© 2015 Wiesław Różyński       wykonanie eball