Wiesław Różyński

Kandydat na posła RP
Do wyborów pozostało:
dni godzin minut sekund

Dla rodziny

  • Utrzymanie 500+

Jako jedyna formacja polityczna od początku wspieraliśmy program 500+. Pierwsi zaproponowaliśmy rozszerzenie programu na każde dziecko. Gwarantujemy utrzymanie tej formy wsparcia dla rodzin.
 
  • Bezpłatne żłobki i kluby malucha

Wszyscy rodzice powinni mieć wybór, czy po urodzeniu dziecka chcą zostać w domu, czy wrócić do pracy. W pierwszym roku życia dziecka to proste, bo wprowadziliśmy roczne urlopy rodzicielskie. A co później? We współpracy z samorządami będziemy dążyć do podwojenia liczby bezpłatnych żłobków i klubów dziecięcych.
 
  • Godzina dla rodziny

Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Szczególnie uderza to w najmłodsze dzieci, bo rodzice mają dla nich coraz mniej czasu. Skrócimy o godzinę czas pracy rodzicom dzieci do 10. roku życia. Taką możliwość mają już dziś matki karmiące maluchy. Rozszerzymy ją również na rodziców, którzy odwożą dzieci do przedszkola lub do szkoły.
 
  • Łatwy powrót do pracy

Umożliwimy matkom i ojcom łączenie pracy z opieką nad dzieckiem w pierwszych latach życia. Prawnie zagwarantujemy jednemu z rodziców możliwość pracy na pół etatu po urlopie rodzicielskim przez 12 miesięcy. Przez ten czas otrzymywać będą dodatkowo 1 tys. zł miesięcznie niezależnie od formy zatrudnienia.
 
 
 
 
Źródło foto: pixabay.com
Dla Polski Dla Polaków PSL

Szukaj na

Zobacz również

© 2015 Wiesław Różyński       wykonanie eball