Wiesław Różyński

Kandydat na posła RP
Do wyborów pozostało:
dni godzin minut sekund

Dla przedsiębiorców

Motorem napędowym polskiej gospodarki są małe i średnie firmy, w tym firmy rodzinne. To one wytwarzają ponad 60% PKB i zatrudniają ponad 70% ogółu wszystkich pracujących. Dbamy o pracowników, ale musimy zadbać również o pracodawców, którzy tworzą siłę polskiej gospodarki, dlatego proponujemy:
 
  • Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy

Wysoki i stale rosnący ZUS jest często barierą dla podejmowania działalności gospodarczej. Samozatrudniony będzie mógł zdecydować, czy chce opłacać ZUS, czy z tego rezygnuje. Proponowane przez nas rozwiązanie jest szansą, że więcej osób zdecyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej, co zwiększy wpływy do budżetu z podatków, a także zwiększy ilość pieniędzy w systemie ochrony zdrowia. Ponadto wprowadzenie takiego rozwiązania zapobiegnie likwidowaniu działalności gospodarczej przez osoby, które nie mają wysokich przychodów a ZUS zabiera im prawie wszystko, przez co ich praca, ich działalność stawały się coraz bardziej nieopłacalne. Dotyczy to w szczególności właścicieli małych sklepów, aptek, warzywniaków, kwiaciarni, zakładów fryzjerskich, warsztatów, zakładów rzemieślniczych - w gestii osób je prowadzących należy pozostawić, czy chcą płacić cały ZUS, czy jedynie składkę zdrowotną.
 
  • Chorobowe opłacane przez ZUS

Obecne przepisy potrójnie obciążają pracodawcę, w momencie kiedy jego pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Chcemy, aby to ZUS przejął obowiązek opłacania wynagrodzenia pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim. Nowe przepisy obejmą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
 
  • Likwidacja barier i wzmocnienie głosu przedsiębiorców

Skrócimy czas trwania postępowań administracyjnych i sądowych, tak aby nie paraliżowały działalności przedsiębiorstwa. Ograniczymy ciągłe kontrole i niekończące się zmiany w prawie dotyczącym przedsiębiorców. Powołamy realnie działający Powszechny Samorząd Gospodarczy i zapewnimy prawdziwy dialog społeczny.
 
  • Rozwój rynku pracy i kształcenia zawodowego

Dostosujemy kierunki szkolenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy. Chcemy aby wyznaczanie programów kształcenia odbywało się w porozumieniu z przedsiębiorcami. Wprowadzimy ulgi podatkowe dla przedsiębiorców realizujących praktyki zawodowe dla uczniów.
 
 
 
 
źródło foto: pixabay.com
Dla Polski Dla Polaków PSL

Szukaj na

Zobacz również

© 2015 Wiesław Różyński       wykonanie eball